MX25R1035FM1IL0 High Speed Low Power Flash Memory Chip for Data Storage
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Macronix
Model Number : MX25R1035FM1IL0
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1 - 3 days
Packaging Details : standard
MFR : Macronix
Memory Type : Non-Volatile
Memory Format : FLASH
Technology : FLASH - NOR
Memory Size : 1Mbit
Memory Organization : 128K x 8
Contact Now
Product Listing:
MX25R1035FM1IL0 Flash Memory Chips
Description:
Features & Parameters:
• Density: 1035Mb
• Voltage Levels: 1.8V, 2.5V, 3.3V, 1.2V
• Operating Temperature: -40°C to +85°C