MX25L12835FZ2I-10G Flash Memory Chips: High-Performance Low-Power Storage Solution
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Macronix
Model Number : MX25L12835FZ2I-10G
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1-3 days
Packaging Details : standard
Voltage - Supply : 2.7V ~ 3.6V
Memory Size : 128Mbit
Memory Organization : 16M x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C (TA)
Clock Frequency : 104 MHz
Write Cycle Time - Word, Page : 30µs, 1.5ms
Contact Now
Product Listing: MX25L12835FZ2I-10G Flash Memory Chip
Specifications:
- Capacity: 128Mb (16Mb x 8)
- Voltage supply: 1.8V
- Operating temperature range: -40°C to 85°C
- Program/erase performance: 158/195 us
- Read performance: 25MHz