CY14B108N-ZSP45XI IC Chip High Performance Integrated Circuit Solution
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : CYPRESS
Model Number : CY14B108N-ZSP45XI
Place of Origin : original
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 999999
Delivery Time : 1 - 3 days
Packaging Details : standard
Product Status : Active
Memory Type : Non-Volatile
Memory Format : NVSRAM
Technology : NVSRAM (Non-Volatile SRAM)
Memory Size : 8Mbit
Memory Organization : 512K x 16
Contact Now
Product Listing:
CY14B108N-ZSP45XI Integrated Circuit IC Chip
Description:
Parameters:
• 8-bit CMOS microcontroller
• Clock Frequency: 40 MHz
• Flash Memory: 8K bytes
• EEPROM Memory: 256 bytes
• SRAM Memory: 256 bytes
• Low Power Consumption
• Operating Voltage: 4.5V to 5.5V
• Operating Temperature: 0°C to 70°C