EPM7032AETC44-10N Power Management ICs - Highly Efficient And Reliable
Shenzhen Sai Collie Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : Intel
Model Number : EPM7032AETC44-10N
Place of Origin : Multi-origin
MOQ : 1
Price : Negotiable
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 99999
Delivery Time : 1-7days
Packaging Details : Standard
Product Status : Obsolete
Programmable Type : In System Programmable
Delay Time tpd(1) Max : 10 ns
Voltage Supply - Internal : 3V ~ 3.6V
Number of Logic Elements/Blocks : 2
Number of Macrocells : 32
Contact Now
Altera EPM7032AETC44-10N Power Management IC
Product Features:
• Supports up to 10V input voltage range
• Low quiescent current of 2.2μA
• Thermal shutdown protection
• Over-voltage protection
• Over-current protection
• Under-voltage lockout
• Accurate enable/disable control
• Output voltage accuracy of ±1.5%
• Maximum output current of 1A
• Maximum output power of 10W
• Operating temperature range of -40°C to +85°C